Alltid kul på Hells Angels-fester?

En fest i Kungälv spårade tydligen ur lite. Folk började slåss med basebollträn och andra tillhyggen. När alkoholen går in går vettet ut. Det är inte direkt okänt. Det hela hade väl knappast heller uppmärksammats som en stor nyhet i GP om det inte hade utspelat sig på en fest anordnad av en förening som uppges vara supportergrupp till Hells Angels. Om den aktuella föreningen verkligen är det är oklart i nuläget. Inga större skador ska ha drabbat någon person och polisen avlägsnade två från platsen på grund av fylla samt tog upp en anmälan om misshandel.

Intressant?
Läs även andra bloggares åsikter om , , , , , ,

PS 18:24. GP har editerat bort alla referenser till Hells Angels i sin artikel. De var alltså sannolikt ett påhitt. Det mesta tyder på att det handlar om en raggarklubb.


Upptäck mer från Svenssons Nyheter

Prenumerera för att få de senaste inläggen skickade till din e-post.

2 svar på “Alltid kul på Hells Angels-fester?”

Kommentarer är stängda.

För att kommentera med ett inlägg på din egen webbsajt skriv en URL till artikeln på din sajt. Artikeln ska innehålla en länk till denna post. Ditt svar kommer sen att synas på denna sida (efter att den modererats). För att uppdatera ett svar så radera din post och skriv in postens URL igen (Läs mer)